„Proobronni i Obronni”

Dzięki realizowanemu przez nasze stowarzyszenie 3-letniemu projektowi „Proobronni i Obronni” finansowanemu w ramach programu NoweFIO, ze środków pochodzących z Narodowego Instytutu Wolności, mamy okazję zaprosić Państwa do uczestnictwa w darmowych zajęcia z wyszkolenia proobronnego.

W ramach poszczególnych zajęć przejdą Państwo szkolenia z zakresu:

szkolenia z medycyny cywilnej – w ramach tych zajęć przejdziesz szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy zgodnych z wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji,

szkolenia z ratownictwa pola walki – w ramach tych zajęć przejdziesz szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy na polu walki, w tym w sytuacjach działania pod ostrzałem, posługiwania się stazą taktyczną i innym specjalistycznym sprzętem medycznym. Zajęcia realizowane będą zgodnie z wytycznymi komitetu TCCC.

szkolenia z Obrony Przed Bronią Masowego Rażenia – w tramach tego szkolenia nauczysz się posługiwania Indywidualnymi Środkami Ochrony Przed Skażeniami – w tym maską przeciwgazową i kombinezonem ochronnym.

szkolenia z taktyki – w ramach tego szkolenia nauczysz się jak poruszać się na polu walki, poznasz szyki taktyczne, a także zasady reagowania na kontakt ogniowy z przeciwnikiem,

– szkolenia z łączności – w ramach tego szkolenia nauczysz się posługiwać radiostacją, poznasz alfabet fonetyczny, a także zasady prowadzenia korespondencji radiowej.

szkolenia z survivalu – w ramach tych zajęć poznasz tajniki survivalu. Nauczysz się w jaki sposób rozpalić ogień za pomocą krzesiwa, jak filtrować wodę czy jak właściwie przygotować schronienie w terenie leśnym.

szkolenia z topografii – w ramach tego szkolenia nauczysz się posługiwania kompasem i busolą, korzystania z mapy UTM, a także poruszania w terenie na orientację.

szkolenia z maskowania – w ramach tego szkolenia nauczysz się w jaki sposób właściwie zamaskować się oraz potencjalne pojazdy aby nie zostały wykryte przez przeciwnika.

Ponadto każda ze zgłoszonych osób w czasie każdych z wyżej wymienionych zajęć wystrzeli po 30 sztuk amunicji z różnego rodzaju broni strzeleckiej w tym po 10 szt. amunicji z pistoletów kalibru 9×19 mm, 10 sztuk amunicji z karabinków 7,62×39 mm i 10 sztuk amunicji z karabinków kalibru 5,56×45 mm. Każde strzelanie realizowane będzie 2 krotnie po 5 sztuk amunicji i realizowane będzie na celność i skupienie. Dodatkowo uczestnicząc w przygotowanym przez nasze stowarzyszenie projekcie zyskają Państwo wiedzę historyczną dotyczącą historii Związku Strzeleckiego, życia i działalności marszałka Józefa Piłsudskiego oraz generała  broni Władysława Andersa.

Co istotne z uwagi na różnorodną tematykę każdych zajęć szkoleniowych, w naszym projekcie można uczestniczyć więcej niż jeden raz (tzn.każdy ma możliwości uczestnictwa w kilku różnorodnych zajęciach). Minimalny wiek uczestnika to 15 lat, przy czym musi on posiadać wówczas zgodę opiekuna prawnego, a maksymalny to 70 lat.

Poniżej zamieszczamy harmonogram realizacji poszczególnych zajęć szkoleniowych:
Termin 1– 22 lipiec godzina 8.00-16.00 – Strzelanie, Medyk, OPBMR (BRAK MIEJSC),
Termin 2– 6 sierpnia godzina 8.00-16.00 – Strzelanie, Topografia, Survival (BRAK MIEJSC),
Termin 3– 30 września – Strzelanie, Medyk, OPBMR (BRAK MIEJSC)
Termin 4– 1 października Strzelanie, Topografia, Survival (BRAK MIEJSC)
Termin 5– 28 października 8.00-16.00
Termin 6– 25 listopada 8.00-16.00

Aby zapisać się na trening należy:

Krok 1 – na 7 dni przed poszczególnym szkoleniem dokonać zgłoszenia uczestnictwa w zajęciach pod numerem telefonu 794-261-146

Krok 2 – Po wykonaniu kroku 1 i potwierdzeniu możliwości uczestnictwa w danym szkoleniu i zapisaniu na listę, należy pobrać niżej załączony formularz zgłoszenia, wydrukować go i wypełnić oraz podpisać WSZYSTKIE przeznaczone do tego pola. Osobom niepełnoletnim dodatkowo zgodę wyrażają opiekunowie prawni,

Krok 3 – stawić się z wydrukowanymi i wypełnionymi ankietami w wybranym przez Państwa terminie i podanych godzinach na strzelnicy Polskiego Związku Łowieckiego we Włocławku,

Jeśli jakikolwiek z powyżej opisanych kroków lub informacji jest dla Ciebie nie zrozumiały, albo masz jakieś dodatkowe pytania to prosimy o kontakt pod numerem: 794-261-146.

POBIERZ ANKIETĘ